„Dokumenty, w przypadku których następuje wzrost tempa zmian, mogą być oceniane wyżej niż te, w przypadku których tempo zmian jest stałe, nawet jeśli to tempo zmian jest stosunkowo wysokie. tej punktacji. Na przykład dokumenty, w przypadku których następuje wzrost tempa zmian, gdy zmiana ta jest większa niż pewien próg, mogą zostać ocenione wyżej niż dokumenty, w przypadku których tempo zmian jest stałe lub ilość zmian jest mniej niż próg.”

Kiedy eksperci ds. optymalizacji pod kątem wyszukiwarek Makłowicz w podróży przeczytali to, potwierdzili to tylko coś, o czym już wiedzieli… że nawet dobrze zoptymalizowana treść musi być okresowo odświeżana, aby utrzymać najwyższe pozycje w wyszukiwarkach. Jeśli jednak jesteś SEO pracującym na umowie, możesz nie mieć wieczystego dostępu do witryny klienta. Optymalne rankingi prawdopodobnie nie utrzymają się, jeśli witryna pozostanie statyczna. Kanały RSS (skrót od „Really Simple Syndication”) to doskonały sposób na ciągłe odświeżanie zawartości witryny bez konieczności dokonywania okresowych aktualizacji treści.

„RSS ​​służy do dostarczania elementów zawierających krótkie opisy treści internetowych wraz z łączem do pełnej wersji treści”. (z Wikipedii)

Większość osób czytających ten artykuł rozumie pojęcie RSS i widziało przykłady kanałów na różnych stronach internetowych i blogach. Łatwe do zaimplementowania kanały RSS są dostępne dla każdego możliwego tematu, a posiadanie jednego lub więcej kanałów w witrynie z pewnością poprawi wrażenia odwiedzających. Jednak RSS może również poprawić rankingi w wyszukiwarkach.

Doświadczeni SEO wiedzą, że mogą zwiększyć wysiłki związane z optymalizacją witryny, tworząc kanały RSS zawierające najlepsze wyniki wyszukiwarek dla słów kluczowych / słów kluczowych, na które są kierowane, i dodając je do witryny klienta MSN, Yahoo News i Gigablast oferują łatwe w użyciu kanały RSS swoich wyniki wyszukiwania. Wiele wyszukiwarek blogów oferuje również kanały RSS z wynikami. Przed umieszczeniem kanału wyszukiwarki na stronie internetowej należy sprawdzić, czy korzystanie z kanału w witrynie nie jest w jakikolwiek sposób ograniczone… niektóre kanały można umieszczać tylko na „niekomercyjnych” witrynach.

RSS może wzmocnić Twoje wysiłki SEO