Oto pomocne ćwiczenie, które pokazuje, jak wyszukiwać i przygotowywać promocyjne materiały marketingowe, aby przyciągnąć odpowiednich ludzi do Twojej firmy. Kiedy wykonuję to ćwiczenie z moimi studentami marketingu, zawsze prowadzimy ożywioną rozmowę, która nie tylko zapoczątkowuje rozwiązania, ale także sprawia, że uczestnicy czują się zachwyceni, zainspirowani, a nawet podekscytowani pojawieniem się na rynku. Tematy, które badamy, i zabawa, jaką sprawia nam to ćwiczenie, są tak kluczowe dla autentycznego podejścia do marketingu małych firm, że zdecydowałem się je podkreślić w tym artykule.

visit https://reklama-w-autobusach.waw.pl

Po pierwsze, załóżmy, że gdzieś na świecie są potencjalni klienci lub klienci, którzy będą pasować do Ciebie i Twojej pracy „w sam raz”. (Jeśli to jeszcze nie wydaje ci się prawdą, to znaczy, że masz pracę do wykonania. Być może potrzebujesz szkolenia, praktyki lub mentoringu, zanim będziesz mógł przyciągnąć „właściwych” klientów. A może, tak jak ja w przypadku mojego biznesu artystycznego, jesteś próba przekształcenia zawodu w powołanie. Na razie załóżmy, że prowadzisz właściwy biznes z odpowiednimi umiejętnościami.)

Po drugie, załóżmy, że „właściwi” klienci to ci, którzy czerpią wielką wartość ze współpracy z tobą takim, jakim jesteś. Są to klienci, którzy podzielają twoje standardy i wartości na tyle, że łatwo jest rozwinąć wzajemny szacunek, uznanie i korzyści. Mając na uwadze te dwa założenia, oto kilka niekonwencjonalnych, ale bardzo produktywnych pytań, które pomogą skoncentrować obraz, ton i przesłanie, które przyciągną klientów, którzy „pasują idealnie”. Odpowiadaj na nie szybko, aby wykorzystać swoją twórczą podświadomość. Później będzie mnóstwo czasu na zastanowienie się nad odpowiedziami i podjęcie decyzji, kiedy i jak je wykorzystać, dzieląc się swoimi darami ze światem.

1. Gdyby twoja praca była kolorem, jaki to by był kolor?

2. Jaki byłby to kształt?

3. Jak duży byłby?

4. Jaką teksturę miałby mieć?

5. Co by się stało, gdybyś nacisnął go palcem?

6. Gdyby twoja praca była popularną piosenką, jaka to byłaby piosenka?

7. Kto miałby śpiewać?

8. Jak głośno?

9. Gdyby twoja praca była postacią historyczną, kto by to był?

10. Gdyby twoja praca miała iść na imprezę, co by ubrała?

11. Gdyby twoja praca miała typowy nastrój, jaki by to był?

12. Gdyby twoja praca była rośliną, jaka to byłaby roślina?

13. W jakim środowisku będzie się rozwijać?

14. Gdyby twoją pracą było zwierzę, czy byłoby to domowe czy dzikie? Jak duży?

15. Gdyby twoja praca była posiłkiem, jaki to byłby posiłek? (Fast food? Wykwintna kuchnia? Makaron z serem?)

Jaki jest sens zadawania takich pytań? Po prostu: odpowiadanie na nie może ujawnić aspekty twojej osobowości, które informują i wzmacniają twoją pracę. Ujawniając te unikalne skojarzenia, odkryjesz obrazy i postawy, których możesz użyć do nadania tonu swojemu marketingowi, tak aby Twoi „właściwi” klienci mogli łatwo odróżnić Cię od innych osób wykonujących podobną pracę.

Wypróbuj to ćwiczenie – to może być początek czegoś pięknego!

Molly Gordon, MCC, jest czołową postacią w dziedzinie coachingu biznesowego i rozwoju osobistego, pisarką, częstym prezenterem podczas wydarzeń na żywo i wirtualnych na całym świecie oraz uznanym ekspertem w dziedzinie marketingu małych firm. Odwiedź jej witrynę internetową Authentic Promotion.com, aby znaleźć cenne wskazówki dotyczące marketingu niszowego, autopromocji i opracowywania planu marketingowego dla małej firmy. Będąc na stronie, nie zapomnij dołączyć do 12 000 czytelników jej ezine Authentic Promotion®, które pomogą Ci rozwinąć silny biznes, jednocześnie karmiąc swoją duszę.

Jak nadać właściwy ton promocyjnym materiałom marketingowym